Mindenkire ráfér az önbizalom növelése? Mikor vagyok önbizalommal teli és mikor vagyok elbizakodott? Hogyan tudunk a nyelvvel varázsolni: megfogalmazni, kimondani célokat, amik ezáltal már körvonalazódnak is bennünk? – ezekre a kérdésekre is választ kaptunk az előadásból.
Az alapfogalmak tisztázása után egyéni, páros, csoportos feladatokat kaptunk, amik az önismerettel, az elénk kitűzött célokkal voltak kapcsolatosak. Megtanultuk, hogyan lehet specifikus, mérhető, attraktív, reális és tervezhető célokat kitűzni, hogyan kell az oda vezető utat konkrét lépésekben megtervezni.


Az előadó, aki maga is tópartis diák volt, saját életpéldáin keresztül mutatta meg, hogy a kerülőutak is hasznosíthatók és az apró dolgok, kedvességek, figyelmességek pozitívan járulhatnak hozzá a körülöttünk élők önbecsülésének növeléséhez. Elkülönítettük a külső és belső motivációt, és figyelmünket a hála fontosságára is ráirányította.
Kiemelte, hogy miközben -nem mindig szuperlelkesen- pl. az érettségire, nyelvvizsgákra készülünk, ne veszítsük el a tanulás iránti szeretetünket, s hogy az osztályközösségben kell, hogy megteremtsük mindenki számára a pszichológiai biztonságot.
