A hetekben zajlik a Semmelweis Egyetem egészségversenyének harmadik fordulója, amiben a 12.D osztály csapata (Berta Pál, Kvák Dávid, Lukács Írisz, Pinke Lilla, Szentkuti Boglárka) is részt vesz. A harmadik fordulóban egy projektet kellett készítenünk, amelyben felhívjuk az emberek figyelmét egy, a társadalmunkban előforduló problémára, edukációs tartalmakat kell gyártsunk, és előadásokat tartanunk ebben a témában.
Mi a stresszt választottuk témának, mivel végzős diákokként nagyon is érezzük a stressz hatásait a mindennapjainkban, valamint észrevettük, hogy ezek a problémák nemcsak nálunk, hanem a fiatalabb korosztályban is megjelennek. A projektünk célja az, hogy felvilágosítsuk az embereket a stressz veszélyeivel kapcsolatban, és segítsünk nekik, hogy hogyan birkózzanak meg vele. Ennek céljából megalapítottuk a NoPara nevű mini egyesületünket.
Az elmúlt hetekben előadásokat tartottunk több osztálynak is, amikkel próbáltuk felhívni az iskolánk diákjainak figyelmét arra, hogy a stressz hogyan hat a szervezetre, és milyen következményekkel járhat, ha hosszú távon magas stressz éri a szervezetüket. Továbbá tartottunk foglalkozásokat is, ahol azt mutattuk be, hogy a meditáció hogyan tud segíteni a stressz kezelésében.

Edukációs munkáink mellett felmérést is végzünk az egész társadalomra kivetítve, hogy milyen az általános tudásuk a stresszel kapcsolatban, valamint mennyire érzik magukat stresszeseknek. Az eddig beérkezett adatok alapján azt mondhatjuk el, hogy sokan nem is tudják pontosan mi is az a stressz, valamint sokan azzal sincsenek tisztában, hogy hogyan kellene megfelelően kezelni a stresszes szituációkat.

Reméljük, hogy prevenciós előadásaink tudtak segíteni az iskola tanulóinak, és a jövőben könnyebben meg fognak tudni birkózni a stresszes helyzetekkel, és egészségesebb, stresszmentes életet tudnak élni.
Berta Pál 12.D